Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Vefa, ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılıyor

Haberi Paylaş Antalya’nın Gazipaşa

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde görev alan Vefa Sosyal Destek Grubu, ilçede son bir haftada 91 hane ziyareti ile 110 faaliyet gerçekleştirdi.

Gazipaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde görev alan Vefa Sosyal Destek Grubu, Gazipaşa’da 46 mahallede çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, 25-29 Eylül tarihleri arasında Beyrebucak, Macar, Yeni mahalle, Pazarcı, Koru, Bakılar, Çörüş, Çığlık, Küçüklü, Çakmak, Gürçam, Çile, İnal, Yakacık, Yeşilyurt, Karalar, Kâhyalar, Sarıağaç, Gazi, Muzkent, Hasdere, Esentepe, Korubaşı ve Güney mahallelerinde 91 hane ziyareti ile toplam 110 faaliyet gerçekleştirdi.

Talepler karşılanıyor

Yapılan faaliyetler ile ilgili açıklama yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Rıza Büyükakça, “Vakfımızca tespit edilmiş, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın hane temizliği ve kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçları karşılandı. Yapılan ziyaretlerde vatandaşlarımızın gönülleri alınıp, istek ve talepleri dinlenmiş hoş sohbet edilmiştir. Yatağa bağlı yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçları giderilip, hoş sohbet ile gönülleri alındı. Yaşlı, engelli, kronik hasta, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşların kişisel bakımları yapılmış, yemekleri yapılmış, haneleri temizlenmiş, kilimleri çırpılmış, bahçeleri temizlenmiş, bahçeleri sulanmış, meyveleri toplanmış, camları silinmiş, çamaşırları yıkanıp serilmiş, bulaşıkları yıkanmıştır” şeklinde konuştu.

Vefa, ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılıyor