Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Ümit Uysal’dan ‘Falez’ açıklaması

Haberi Paylaş Antalya son

Antalya son günlerde Falez sahil bandındaki oteller tarafından yapılan ve falezlerin doğal görüntüsünü bozan platform ve asansör tipi yapıları konuşuyor. Konuyla ilgili Muratpaşa Belediyesi’ne yönelik tepkiler yükselirken, Belediye Başkanı Ümit Uysal yaptığı yazılı açıklamada, “İhalesi iptal edilen Bambus Plajı’na sahip çıkma irademiz ve kararlılığımız, belediyemiz aleyhine bir kampanyaya dönüştürülmek istenmektedir” dedi. 

‘KIYILARDA HER TÜRLÜ TASARRUF YETKİSİ ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI’NA AİTTİR’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal söz konusu açıklamada, “Kıymetli komşularım, ihalesi iptal edilen Bambus Plajı’na sahip çıkma irademiz ve kararlılığımız, belediyemiz aleyhine bir kampanyaya dönüştürülmek istenmektedir. Falez sahil bandında bazı plajlarda gerçekleştirilen asansör, platform tipi yapılar gündeme getirilerek Bambus Plajı’nı terk etmemiz beklenmektedir. Bu yalan bilgiler üzerine kurulu kampanyayı hazırlayan çevrelerin de çok iyi bildiği üzere kıyılarda her türlü tasarruf yetkisi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na aittir. Yapı ruhsatı verilmesi için Bakanlıkça kiralama, irtifak hakkı tesisi, kullanma izni veya tahsis işleminin yapılmış olması şarttır. Bu çerçevede, Bakanlığın belediyemize ‘kaçak’ bildiriminde bulunduğu bütün yerlerle ilgili gerekli işlemler yapılmıştır, yapılmaya da devam edilmektedir. Ancak böyle bir bildirim yok ise Bakanlıkça verilen ön izin veya izinlerin özellikle falez sahil bandında ne gibi sonuçlara neden olduğunu denetlemek de İl Müdürlüğü’nün yükümlülüğüdür. Antalya halkının ve duyarlı kent çevrelerini de çok iyi bildiği bu hususu tekrar hatırlatır, kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Bu tip girişimlerle Bambus’u Antalya’ya kazandırma irademizden geri adım atacağımızı düşünenler boş bir çabanın içinde olduklarını bilmelidir” ifadelerini kulandı.
 

Muhabir: YUSUF ÖZTÜRK/HABER