Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Muhittin Böcek Ümit Uysaldan Kopyaladı

Haberi PaylaşMuratpaşa Belediye Başkanı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın geçtiğimiz Pazar günü kamuoyu ile paylaştığı, çalışanlara 2023 TL’lik 100. Yıl ikramiyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ilham kaynağı oldu. Böcek’te aynısını kendi çalışanlarına uyguladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılında personeline “100. Yıl” ikramiyesi vereceğini bildirdi. Büyükşehir ve ASAT çalışanlarına verilecek 2023 TL’lik Cumhuriyet ikramiyesini ilk Muratpaşa Belediyesi gündeme getirmişti. Muratpaşa, 100. Yıla özel ikramiye verileceğini 22 Ekim’de kamuoyuna duyurmuştu.

BÖCEK: EMEĞİN YAYINDAYIZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada alınterinin ve emeğin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Antalya Büyükşehir Belediyemiz ve ASAT Genel Müdürlüğümüz ve şirketlerimizde çalışan tüm emekçi kardeşlerimize 2023 TL Cumhuriyeti’mizin 100. Yılı ikramiyesi hayırlı olsun” dedi.

Başkan Muhittin Böcek’in vereceği 100. Yıl ikramiyesinden Büyükşehir, ASAT ve Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden yaklaşık 14 bin 500 personel faydalanacak.

UYSAL 6 GÜN ÖNCE AÇIKLADI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla, iştirak şirketi Falez AŞ çalışanları ve kadrolu işçileri kapsayan toplam 4 milyon 693 bin 360 liralık bayram ikramiyesi vereceklerini açıklamıştı. Açıklamaya göre, ikramiyeden 2 bin 320 Muratpaşa Belediyesi çalışanı yararlanacak. Kişi başı 2023 lira olan ikramiyeler bayram öncesi çalışanların banka hesaplarına yatırılacak.

Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel ikramiyenin belediyeye vergilerle birlikte bütçe maliyeti ise 8 milyon 500 bin liraya ulaşacak. İkramiyeden ‘Sosyal Denge Sözleşmesi’ kapsamında en üst düzeyde ek ödeme yapılan belediyenin memur personeli, mevzuatta yer alan sınırlamalar dolayısıyla yararlanamayacak.