Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

MATSO, ilk yerli otomobil TOGG’u teslim aldı

Haberi Paylaş   MANAVGAT,

 

MANAVGAT, (DHA)- MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör ve Başkan Yardımcısı Ali Özen, teslim alarak test sürüşü yaptıkları makam aracı TOGG’u Manavgat’a getirdi. Başkan Güngör, 60 yıllık bir rüyanın gerçekleştirildiğini belirterek, otomobilin Türk sanayisinin gelişiminin göstergesi olduğunu söyledi.
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör ve Başkan Yardımcısı Ali Özen ile birlikte servis ve teslimat merkezine giderek Türkiye’nin renkleri serisinde oltu taşından rengini alan siyah yerli ve milli otomobil TOGG’u teslim aldı. Otomobilde test sürüşü yapan Başkan Güngör, “Yerli ve milli otomobilimiz, gururumuz, TOGG aracımızı teslim alarak ilk sürüşümüzü gerçekleştirdik. Türk sanayisinin gelişiminin göstergesi olan, doğuştan elektrikli otomobilimizin Manavgat’ımıza, odamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
TOGG ile Türkiye’nin otomotiv sektöründe önemli başarı yakaladığına vurgu yapan Başkan Güngör, şunları söyledi:
“TOGG, Türkiye’nin geleceğine ışık tutan çok değerli bir projedir. Büyük bir vizyon ortaya konulması ile 60 yıllık bir rüyayı gerçekleştirilmiştir. Bu adım otomotiv sektöründe ülkemizi önemli bir yere taşımış ve çok büyük bir başarıya imza atılmıştır. Bu otomobilin üretilmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TOBB ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, TOGG’un CEO’su Hemşehrimiz Sayın Mehmet Gürcan Karakaş’a, yatırımcı kuruluşlara, TOGG çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” (DHA)