Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Konyaaltı Belediyesi Başkanı Semih Esenden kaymakamın eşine kıyak

Haberi PaylaşAntalya’da adı sürekli

Antalya’da adı sürekli skandal olaylar ile gündeme gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, yeni bir skandalla gündeme geldi.

Mardin Kızıltepe Kaymakamı iken Antalya Kemer Kaymakamı olarak atanan Hüseyin Çam, Türkiye gündeminde tartışmalara yol açan Türk Bayrağına basması olayıyla adını duyurmuştu.

Kızıltepe’deki görevi sırasında ihalelerle ilgili kendisine yöneltilen suçlamaların ardından, şimdi de Antalya’da işe başlatılan eşi Dilek Çam ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Haberimizvar.Net ‘in haberine göre; Antalya’nın Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam’ın eşi Dilek Çam’ın CHP’li Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen tarafından sözleşmeli memur olarak işe alınır alınmaz, 26 Ocak 2023 tarihinde kadrolu memur yapması dikkat çekti.

TÜRK BARAĞINA BASAN KAYMAKAM
Mardin Kızıltepe Kaymakamı iken Antalya Kemer Kaymakamı olarak atanan Hüseyin Çam, bir programda yerdeki Türk Bayrağına basması ve basarken fotoğraf çektirmesi Türkiye gündemine oturmuştu.

Tartışmalara konu olan Kaymakam Hüseyin Çam’ın daha önce kayyum olarak atandığı Kızıltepe Kaymakamlığı’nda belediye ihalelerden kendine pay almakla suçlandığı iddiaları da gündeme bomba gibi düşmüştü.

30 Ağustos 2023 tarihinde Kemer Kaymakamlığı’ndan Nevşehir Vali Yardımcılığı’na atanan Çam iddialara, “Yasal haklarımı kullanacağım” diye yanıt vermişti.

ESEN, KAYMAKAM EŞİNİ İŞE ALMIŞ
Kaymakam Hüseyin Çam’ın eşi Dilek Çam, CHP’li Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen tarafından sözleşmeli memur olarak işe alındı ve hızla kadrolu bir pozisyona getirildiği dile getirildi.

Bu atama, kamuoyunda büyük bir tartışma yarattı.

Ayrıca, Dilek Çam’ın Konyaaltı Belediyesi’nde Cuma günleri işe gitmediği ve haftada 3 gün izin kullandığı iddia edildi. Bu durum, belediyede çalışan diğer personel arasında da rahatsızlığa neden oldu.

Hüseyin Çam’ın eşi Dilek Çam’ın Konyaaltı Belediyesi’nde işe alınması, kamuoyunda şeffaflık ve etik kurallar konusundaki tartışmaları da gündeme getirdi.

Bu gelişmeler, ilerleyen günlerde daha fazla incelenmeye ve açıklığa kavuşturulmaya çalışılacak gibi görünüyor.

Kaynak : https://www.haberimizvar.net/chpli-baskandan-o-kaymakamin-esine-kiyak-is-40646-haberi