Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Kepez’de parklarda bakım ve yenileme çalışması

Haberi Paylaş Kepez Belediyesi,

Kepez Belediyesi, mevsimsel şartlar ve kullanımdan dolayı oturma mobilyaları, oyun alanları ve bitki örtüsünde bozulmaların olduğu mevcut parkları yenileyerek, güzelleştirmeye ve güvenli hale getirmeye devam ediyor. Yeşil alanların yenilenme çalışması Başkan Mesut Kocagöz’ün seçim beyannamesinde yer alan, mevcut parklarda düzenleme yapılması projesi kapsamında yapılıyor. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bugüne kadar 5 mahalle parkının bakım ve onarım çalışmasını tamamladı. 

  Duacı Bayram Akasman Parkı yenileniyor 
  Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Duacı Mahallesi’nin en önemli yeşil alanlarından biri olan ve 3 bin metrekare büyüklüğündeki Bayram Akasman Parkı’nda yenileme çalışması gerçekleştiriyor. 
  Çalışmalar kapsamında; iş makineleriyle park alanının sulama ve elektrik tesisatı altyapısı yapıldı, bank, dörtlü piknik masaları ile kamelyaların kullanım ve mevsimsel şartlardan dolayı kırılan, eskiyen ahşap kısımları, yenisiyle değiştirildi, parkın eskiyen çöp kutuları yenilendi. Bayram Akasman Parkı’ndaki açık hava spor aletleri ile çocuk oyun mobilyaları da tamir edildi. Ağaçları budanacak olan parktaki yenileme çalışması, çim tohumu atılmasıyla tamamlanacak. 

  Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, mahalledeki diğer parklarda da bakım ve onarım çalışması yapacaklarını ifade etti. 
                             

Kaynak: İHA