Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Hakan Tütüncü Antalya Büyükşehir Belediyesine Aday !

Haberi PaylaşUzun süredir adı

Uzun süredir adı Ak Parti Büyükşehir adayı olarak anılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Tütüncü, 15 yıllık Kepez Belediye Başkanlığı döneminde Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlandığını, Kepez’de çok önemli değişiklikler yaparken, diğer taraftan da önemli tecrübeler kazandığı söyledi. Tütüncü, “Ben bir düş kurdum ve düşüme layık olmaya çalışıyorum. Her şey yolunda giderse halkın desteğiyle, partimizin takdiriyle Antalya’nın her bir imkanını Antalya’da bugüne kadar görülmemiş bir belediyeciliği ortaya koymak istiyorum” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI

“Çok uzun süredir isminiz Büyükşehir adaylığı ile anılıyor. Geçtiğimiz günlerde de İl Başkanı Ali Çetin ile birlikte Ankara’ya gittiniz. Adaylık için mi, Kepez için miydi bu geziniz. Büyükşehir’e aday mısınız?”

“Ankara’dan hem adaylık için güzel haberlerle geldik, hem de Antalya için müjdelerle geldik. Biz çok iş yaptık belediye olarak; parklar, kültür merkezleri, bilim merkezleri, kütüphaneler, havuzlar… Biz hayatın her alanına dokunan bir belediyenin burada modelini ortaya koyduk şimdi hedefimiz bu modeli ile bütün Antalya’ya geliştirmek. 15 sene bir demoydu. Benim Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı olmam yönündeki niyetimi herkes biliyor. Mısır’daki sağır sultan bile benim niyetimi duydu. Fakat şunu da ifade etmek istiyorum iktidar imkân demektir. İmkânın varsa dikkatli işler yaparsın. İmkânın yoksa ortaya zihnindeki o hayali icraat dökemez, gerçeğe dönüştüremezsin. Biz neden iktidar olmak istiyoruz? İmkanlarla buluşmak için. Tıpkı Kepez’de yaptığımız gibi.”

GÖREVE HAZIR

“Büyükşehir’e hazırım diyebilir misiniz?”

“Dokuma gibi bir model Türkiye’de de dünyada da yok. Endüstriyel bir miras olarak kabul edilen bir fabrikayı hiçbir binasını yıkmadan her binasında şehrin, insanının hayatına dokunacak bir proje gerçekleştirdik. Denize kıyısı olmayan ilçede balık pazarı kurduk, balık restoranları kurduk. İnsanların modern bir yerde uyguna balık yemesini hedefledik. Orayı kurarken dükkanlardan fazla fazla kira alıp belediye bünyesine ekleyeyim diye düşünmedim orada yaptığımız şey bir kamu hizmetiydi tamamen. İktidar bu hizmetler için var işte. Biz geleceği şekillendirmek için o imkanlar istiyoruz. Bilimle, teknolojiyle, tasarımla Ar-Ge’yle, inovasyonla uğraşan bir neslin var olması için, tarımın bu ülke için, bu topraklar için en büyük değer olduğunu bilen ve tarıma toprağa verdiği emeğin karşılığını aldığı zaman alın terini sildiği zaman mutlu olmasını istediğimiz için bu işleri istiyoruz. Kültürde sanatta, ticaretten çok farklı alanlarda hayatını idame ettiren, şehre değer katan, hayatını idame ettirirken, hayatını kazanırken de aynı zamanda yaptığı o emekle, şehre değer katan bir şehri var edebilmek için. Yani ufukların efendisi bir Antalya için biz bu imkanlar istiyorum. Amacımız, hayalimiz tamamen bu. Ben bir düş kurdum ve düşüme layık olmaya çalışıyorum. Her şey yolunda giderse halkın desteğiyle, partimizin takdiriyle Antalya’nın her bir imkanını Antalya’da bugüne kadar görülmemiş bir belediyeciliği ortaya koymak. Antalya’nın o her tür değerini taşa toprağa sinmiş değerini de tabiat değerlerini de ticarete yönelik değerlerini de kültüre, sanata, felsefeye yönelik değerlerini de ortaya çıkararak Antalya’yı dünya sahnesine bambaşka bir şekilde takdim etmek için çalışacağız, gayret edeceğiz. Önümüzdeki gümlerce seçim süreci ve Antalya’ya yapılacak hizmetlerle ilgili çok güzel gelişmeler açıklayacağım.”

DİĞER ADAYLAR

“Başkaca aday adayları olduğunu da biliyoruz. Ben adayım diyebiliyor musunuz?”

“Partimizin yetkili kurul ve Cumhurbaşkanımız karar verecek. Şimdi bize düşen şey şu; ben işin o kısmıyla ilgilenmiyorum. Ben ve ekibim en güzel şekilde hazırlayarak projelerimize, programlarımız yarın öteki gün bu imkanlarla karşılaştığımız zaman o imkanları hangi hizmetlere dönüştüreceğimizi en güzel şekilde hazırlayarak bununla beraber şehrin kronik sorunlarını tanımlayarak onlara çözümler üreterek bu süreci atlatmak. Bize düşen de budur diye düşünüyorum. Ben uzunca bir süredir eğer Allah nasip kısmet ederse ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olursam şehre hangi hedefleri göstereceğiz? Şehrin değerleri neler? Bunları nasıl ihya edeceğiz? gibi sorulara çözüm üretmek için şu an bizim ekibimiz 11 aydır harıl harıl gece sabahlara kadar çalışıyor. Bunda ilk defa söylüyorum. Göreve geldiğimiz takdir de Antalya’da şu an var olan bütün sorunlara çözüm üretecek şekilde hazırız. 15 yıllık belediyecilik pratiği az bir pratiği değil. 

Biz üç defa seçime girmişiz. Üç defa proje hazırlamışız, bunu takdim etmişiz, insanlara bunu göstermişiz, insanları ikna etmişiz ve ikna etmemizin neticesinde de 34 ile başlayan 40,6 ile devam eden 50,5 ile sonuçlanmış üç tane seçim kampanyamız olmuş. Yani sürekli üzerine koyarak halktan güven tazeleyerek, daha çok insanın güvenini kazanarak, kalbini kazanarak bu süreçleri tamamlamışız. Şimdi biz bu pratiği elbette ki bir ilçe belediyesini yönetmekle büyükşehir belediyesini yönetmek farklı işlerdir. Elbette ki ilçe belediyesiyle ilgili bir kampanya hazırlamakla büyükşehir belediyesiyle ilgili bir kampanya hazırlamak farklıdır. Elbette ki orada uygulayacağınız projelerle, burada uygulayacağınız proje birbirinden farklıdır. Ama biz o farkların neler olduğunu da biliyoruz. Çünkü benim hayatımın 15 yılı başka hiçbir işi olmadan sadece bu işte geçiyor.”