Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Dansçılar Side’ye renk kattı

Haberi Paylaş  MANAVGAT, (DHA)-

 

MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Belediyesi’nin bu yıl 7’ncisini düzenlediği Side Uluslararası Halk Dansları Festivali, 3-4 Ekim tarihleri arasında yapılan dans gösteriyle tamamlandı.
Halk Dansları Festivali’ne Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i temsilen başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı. Meksika, Bulgaristan, Sırbistan, Estonya, Litvanya ve Ukrayna’dan Manavgat’a gelen 380 dansçı, kültürlerini ve yöresel oyunlarını kortej yürüyüşü ve sahne performanslarıyla izleyenlerin beğenisine sundu. Halk Dansları Festivali’ndeki kortej geçişi, Side Antik Kenti’nde renkli görüntüler oluşturdu. Korteje Manavgat Belediyesi Özgürlük Bandosu, şarkılar ve marşlarla eşlik etti. Ayrıca Manavgat Belediyesi’nin kendi bünyesinde kurduğu Halk Dansları ekibi de yöresel kıyafet ve oyunlarla katılım sağladı. Halk dansçıları Side Antik Kenti yolundan yürürken yerli ve yabancı turistler de cep telefonu ile çekimler yaparak anı ölümsüzleştirdi.
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kültürel birlikteliğin önemine dikkati çekerek festivalin, turizme de değer kattığını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Tarih boyunca birçok medeniyete ve farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan Antik Side’mizde böylesine özel bir festivali düzenliyor olmaktan mutluluk duyduk. Sanatın evrensel bir güç olduğunu ve bu gücün birliktelik getirdiğine inanıyorum. Ülkemize, kentimize gelerek bizlere bu görsel şöleni yaşatan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Manavgat Belediyesi olarak kentimize artı değer katan bu tarz etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi. (DHA)