Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Başkan Topaloğlu: “29 Ekim Türk milleti için onur günüdür”

Haberi Paylaş Kemer Belediye

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu 29 Ekim’in önemine dikkat çekerek, “Yüzüncü yıl bizim için çok önemli. Türk milleti için bir onur, gurur günüdür. Bunu layığı ile kutlamak lazım. Kemer Belediyesi olarak kutlamaların her aşamasında görev almaya hazırız” dedi.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’ncü yılında Kemer’de yapılacak olan kutlama programı ile ilgili toplantı yapıldı. Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz’ın başkanlığından Kemer Uygulama Oteli’nde yapılan toplantıya, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Soner Tuna, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Ahmet Solmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılını hep birlikte coşkuyla kutlayacaklarını söyledi.

Hayatın devam ettiği sürece Cumhuriyet’in 200’ncü veya 300’ncü yıllarının da olacağını ancak 100’ncü yılın her zaman insanların aklında farklı şekilde kalacağını belirten Solmaz, “Türkiye’nin her tarafında yapılan aktiviteleri zaten yapacağız ama bunun dışında da buradaki paydaşların fikirleri istikametinde imkanları çerçevesinde Kemer’in adını duyurabileceğimiz farklı organizasyonları nasıl yapabiliriz diye konuşmalıyız. Çünkü Kemer hem ulusal hem de uluslararası bazda gerçekten dile getirilen güzel bir memleket. Bu konuda faaliyetler sürekli geliştirilerek devam ettiriliyor. 29 Ekim de bunun en güzel örneklerinden bir tanesi olsun. Bizim bir final gecemiz gibi olsun” dedi.

“29 Ekim Türk milleti için onur günüdür”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise toplantıda yaptığı konuşmasında, 29 Ekim’in önemine dikkat çekerek, “Yüzüncü yıl bizim için çok önemli. Türk milleti için bir onur, gurur günüdür. Bunu layığı ile kutlamak lazım. Kemer Belediyesi olarak kutlamaların her aşamasında görev almaya hazırız” dedi. Topaloğlu, Cumhuriyet’in 100’ncü yılını Kemer’de coşkuyla kutlayacaklarını belirterek, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına tüm vatandaşları davet ettiğini kaydetti.

100 kişilik Cumhuriyet Korosu

Öte yandan Kemer Belediyesi, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatları ile 3 gün sürecek bir program hazırladı. Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde Şef Furkan Üstündağ yönetiminde Kemer Belediyesi Halk Korosu, Şef Mustafa Mümtaz yönetiminde Nağmeler ve Türk Müziği Topluluğu, Şef Gönül Saykal yönetiminde Antalya Emekli Subaylar Türk Müziği Topluluğu’nun oluşturduğu 100 kişilik Cumhuriyet Korosu konser verecek.

Solistliğini Ezgi Gündüz’ün yapacağı Cumhuriyet Korosu, 27 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20.00’da sahne alacak.

100 kişilik Cumhuriyet Orkestrası

28 Ekim Cumartesi günü ise Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ile Antalya Üstün Kent Orkestrasının oluşturduğu 100 kişilik orkestra sahne alacak. Orkestranın şefliğini Furkan Üstündağ, solistliğini ise sevilen sanatçı Bora Duran yapacak.

Fener alayı ve 100 kişilik Cumhuriyet Bandosu

29 Ekim Pazar günü ise Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’ncü yılına özel olarak kurulan 100 kişilik Cumhuriyet Bandosu, fener alayının önünde yer alacak. Bando ayrıca Haluk Levent’in sahnesi öncesi İstiklal Marşı’nı seslendirecek.

Haluk Levent konseri

Kutlamalar, Türk rock sanatçısı Haluk Levent konseriyle sona erecek. Sevilen sanatçı Haluk Levent, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’ncü yılını Kemer’de vatandaşlar ile birlikte kutlayacak.

Başkan Topaloğlu: “29 Ekim Türk milleti için onur günüdür”