Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesinde Otopark Sorunu Devam Ediyor

Haberi PaylaşAntalya Eğitim Araştırma

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesinde Otopark Sorunu Devam Ediyor

Vatandaşlar otoparkların yeterli olmaması nedeniyle yol kenarlarında  ve kaldırımlarda uzun otopark kuyrukları oluşturuyor. Buda   zaman zaman trafiğin kitlenmesine neden oluyor.

ARAÇLARINI PARK ETTİKTEN SONRA  10 DAKİKA YÜRÜYORLAR

Yetersiz kalan otopark nedeniyle  vatandaşlar yol boyuna  ve kaldırımlara park ediyor. Hastane çevresinde çok uzun araç kuyrukları oluşurken, vatandaşlar araçlarını park ettikleri yerden hastaneye  neredeyse 10 dakika yürümek zorunda kalıyorlar.

Bölgede oluşan otopark sorunu, hasta ve hasta yakınlarının tepkisini çekti. Uzak mesafede bulunan ve küçük kalan otoparkın yetersiz olduğunu, araçlarını çevredeki boş arazilere park edip, hastaneye ulaşmanın ise kendileri için işkenceye dönüştüğünü savundu. Bölgedeki inşaat çalışmalarının da trafiği aksattığını kaydeden vatandaşlar, “Yetkililer soruna bir an önce çözüm bulmalı” diye konuştu.

1 KİLOMETRELİK MESAFE

Hastaneyi 15 günde bir kullanmak zorunda olduklarını belirten bir hasta yakını, “Annem Alzheimer hastası. Bu yüzden hastaneye sık geliyoruz. Annemi hastanenin önünde bırakıp, aracımı otoparka götürsem, 1 kilometrelik mesafeyi yürüyüp geri gelince onu bulamama tehlikem var. Kontrole geldiğimiz günlerde annemi aracın içinde bırakıp, tahlil sonuçlarını kendim alıyorum. Bir keresinde çevredeki insanlardan annemi arabada bıraktığım için büyük tepki gördüm. Kimseye derdimi anlatamadım, ancak başka çarem yoktu, buradaki sorun çözülmeli” dedi.

YÜRÜMEKTEN HASTANELİK OLUYORUZ

Hastanedeki yoğunluğun, otopark sorunu ile birlikte içinden çıkılmaz bir hal aldığını belirten vatandaşlar, “hastaneye yürürken hastanelik oluyoruz. Bir yakınımızı ziyarete gelmeye korkar olduk. Antalya’nın en önemli hastanelerinden birinde vatandaşlar böyle bir eziyetle karşılaşıyor. Antalya’ya yakışmıyor” diye konuştu.

ACİL SERVİS DOLMUŞ HATTI

İnşaat çalışmaları nedeniyle bölgedeki trafiğin, Acil Servis önünden aktığına dikkat çeken vatandaşlar, “Trafik sıkışıp, araç akışı durduğunda ambulanslar 200 metre ötedeki Acil Servis’e ulaşamıyor. Acil kapısı aynı zamanda dolmuşların yolcu indirme-bindirme yeri olmuş durumda. 112 Acil Servis ambulanslarının yolcu indiren dolmuşları beklediklerine tanık oluyoruz. Acil durumdaki biri hayatını kaybetmeden bölgedeki sorun halledilmeli” dedi. Koltuk değnekleriyle yürüyerek, hastaneye ulaşmaya çalışan bir vatandaş şunları söyledi: “Beni hastaneye getirecek kimse olmadığı için tek başıma gelmek zorunda kaldım. Zar zor aracımı kullanabildim, ancak hastaneye ulaştığımda otoparkta yer bulamadığım için 1 kilometre uzağa park edip, koltuk değnekleriyle yürümek zorunda kaldım”dedi.