Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Akdeniz Üniversitesi’nin 60+ Tazelenme Üniversitesi’nde ilk derse yoğun ilgi

Haberi Paylaş Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi 60+ Tazelenme Üniversitesi’nde 2023-2024 Akademik Yılı düzenlenen törenle başladı. İlk derse ilgi yoğun olurken, Öğretim Üyesi Uzm. Hiroshi Nakajıma’nın komutları ile egzersiz yapan öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.

Akdeniz Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YAÇUMER) sosyal sorumluluk projesi olan 60+ Tazelenme Üniversitesi’nin 2023-2024 Akademik Yılı açılış töreni ile başladı. Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, İbradı Kaymakamı İbrahim Demirtaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Antalya İl Müdür Yardımcısı Eşref Edip Ekmen, YAÇUMER ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, öğretim üyeleri ve tazelenme öğrencileri katıldı. Törenin başlangıcında 60+ Tazelenme Üniversitesi gönüllü Öğretim Üyesi Uzm. Hiroshi Nakajıma, salondaki öğrencilere zihinsel ve fiziksel egzersiz yaptırdı. Nakajıma’nın komutları ile egzersiz yapan öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.

Törenin açılış konuşmasını yapan YAÇUMER Müdürü Prof. Dr. İsmail Tufan, “Bugün yaşamın her anının değerli olduğuna inanan, bilgiye susamış ruhların buluştuğu özel bir anı paylaşmak için buradayız. Akdeniz Üniversitesi bünyesinde hayata geçmiş olan, yaşlanma ve yaşlılığı bir tazelenme fırsatı olarak kabul eden 60+ Tazelenme Üniversitesi’nin yeni eğitim ve öğretim yılının açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Biz gerontologlar olarak bilginin insanın yaşıyla değil merakıyla sınırlı olduğuna inanıyoruz. Burası tecrübenin, deneyimin en değerli hazine olduğu, geçmişin değerini anladığımız, geleceği birlikte inşa etmek için toplandığımız güzide bir mekandır. Yaşamın her dönemi bir başka heyecan, bir başka öğrenme fırsatı sunar bizlerin ruhuna ve zihnine. İşte bu inançla 60+ Tazelenme Üniversitesi’ne yeni katılan öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimize yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyor ve aramıza katıldıkları için büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

İlk ders evlat edinme

’60+ Tazelenme Üniversitesi’nin 2023-2024 Akademik Yılı açılış töreni, 3. Tazelenme Olimpiyatları ‘Spor ve Kültür Şenliği’nde derece alan 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencilerine ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Ardından 60+ Tazelenme Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Gönüllü Öğretim Üyesi Avukat Demir Durak’ın ‘Evlat edinme’ konulu ilk dersi ile tören son buldu.