Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Akdeniz Belediyeler Birliği toplandı

Haberi Paylaş Akdeniz Belediyeler

Akdeniz Belediyeler Birliği dün Kepez’deki binasında bir toplantı yaptı. Toplantıya Akdeniz Belediyeler Birliği encümen ve komisyon üyeleri katılırken toplantının başkalığını Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek yaptı. Gerçekleştirilen toplantıda birliğin 2024 yılı çalışma programının ve faaliyetlerinin görüşülmesinin yanı sıra Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Turizm Komisyonu Başkan ve Başkanvekilleri seçimi yapıldı.

Başkan Muhittin Böcek toplantının açılış konuşmasında, “Öncelikle toplantımıza katılan tüm arkadaşlarıma hoş geldiniz diyorum. Bugün, Akdeniz Belediye Birliği olarak encümen ve komisyon üyeleri ile başkanlarımızı seçeceğiz kendi aramızda. Tabii ki belediye birliğimizle ilgili öncelikle encümen ve komisyondaki arkadaşlarımızla neler yapabiliriz, neler yapmalıyız onu da düşüneceğiz” dedi. Birlik üyesi belediyeleri tek tek ziyaret edeceğini belirten Böcek, ” Hepinizin yanına geleceğim. Özellikle burada bulunan kıymetli belediye başkanlarımızın ilinde, ilçesinde, beldesinde yanında olacağım ve bundan sonra da aynı şekilde her ilimizde sizlerle buluşmaya, ilçemizde, beldemizde buluşmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM’

Toplantı’nın ardından bir sosyal medya paylaşımı yapan Muhittin Böcek, söz konusu paylaşımında “Akdeniz Belediyeler Birliği encümen ve komisyon üyelerimizle bir araya gelerek yapacağımız çalışmaları değerlendirdik. 13 ilimizden 84 belediye başkanı ve 133 meclis üyesi olmak üzere 217 üyeden oluşan birliğimizde Akdeniz bölgesindeki şehirlerimizin kalkınması için iş birliği içerisinde çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Aldığımız kararların tüm şehirlerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Muhabir: YUSUF ÖZTÜRK/HABER