Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Açık Ceza İnfaz Kurumu memur ve hükümlüleri atık paletlerden kedi evi yaptı

Haberi Paylaş Kepez Belediyesi,

Kepez Belediyesi, Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Pati Sokak Hayvanları Derneği işbirliği ile 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Kepez’in parklarına yeni kedi evleri kazandırıldı.

Kepez’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde örnek bir işbirliğine imza atıldı. Kepez Belediyesi, Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Pati Sokak Hayvanları Derneği işbirliği ile Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Kepez’in parklarına yeni kedi evleri kazandırıldı. Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu memur ve hükümlüleri atık paletlerden kedi evi yaptı. Kepez Belediyesi ve Pati Sokak Hayvanları Derneği ile düzenlenen atölye etkinliğiyle kedi evleri çocuklar tarafından rengarenk boyalarla süslenerek sokak kedileri için hem şirin hem de kullanışlı bir yuva haline getirildi. Kedilerin yeni evleri Kepez’in parklarına yerleştirildi.

Şafi-i Şirazi Parkı’nda düzenlenen 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne katılan Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Özsoy da, çocuklarla beraber kedi evlerini boyadı. Çocuklardan da her zaman, her yaşta sokak hayvanlarına karşı merhametli olmalarını istedi. Etkinlikte konuşan Başkan Yardımcısı Dr. Özsoy, Kepez Belediyesi olarak her canlıya ayrı bir önem verdiklerini söyledi. Dünya edebiyatının en önemli yazarlarından Johann Wolfgang von Goethe’nin sokak hayvanları için söylediği sözü hatırlatan Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Özsoy “Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın; çünkü komşularınız güzel insanlardır. Sokak hayvanları Allah’ın bize bir emanetidir. Emanete nasıl sahip çıkıyorsak, sokak hayvanlarına da öylece sahip çıkmalıyız “dedi.